Vítejte na webových stránkách

Klubu přátel chodského psa, z.s.

Klub byl založen v listopadu 1991, sdružuje majitele, chovatele a příznivce našeho českého národního plemene.

VÍCE INFO O KLUBU

Informace o klubu

Klub přátel chodského psa sdružuje majitele a příznivce našeho českého národního plemene. Byl založen ustavující schůzí 21. listopadu 1991 ve Vrbně pod Pradědem. Posláním klubu je cílevědomý rozvoj plemene Chodský pes v souladu se standardem, předpisy klubu, ČMKU i střešní kynologické organizace FCI. Hlavním cílem je zachování požadovaného typu chodského psa v podobě původní myšlenky ing. Jana Findejse, který s regenerací chodského psa započal v roce 1984. I po více než 30-ti letech chovu má chovatelské kolegium stále zájem udržet chodského psa v základních rysech rozdílných od většiny ovčáckých plemen. Tzn., udržet požadovanou standardní výšku u psů 52-55 cm a u fen 49-52 cm, pevnou silnou kostru, správně modelovanou hlavu, aby čenichová partie byla o něco kratší než mozkovna, krátké a bohatě osrstěné ucho, delší osrstění s kvalitní podsadou i rozložení sytých znaků, typických pro chodského psa. A to vše se zachováním požadované pracovní povahy pro všestranné použití a dobrého zdraví.

Klub pořádá každoročně mnoho klubových akcí jako výstavy, výcvikové akce různého typu a úrovní, tradiční Kozinův pohár, týdenní letní akci, svody a bonitace. Klubový zpravodaj 3x ročně od roku 2022 nevychází v tištěné podobě, ale elektronické s uveřejněním na klubovém webu. Finančně klub m.j. podporuje organizování kynologicko-sportovních akcí s chodským psem i nadstandardní zdravotní vyšetření dle zdravotního programu, který byl v roce 2015 nastaven.

Po dlouhém a náročném procesu se podařilo dosáhnout od FCI prozatímního uznání chodského psa a to 29. dubna 2019 na zasedání FCI v Číně.Aktuální status uznání pražského krysaříka a chodského psa – červenec 2015:

Normativy klubu:

Souhlas se zveřejněním kontaktních údajů na www.kpchp.org

Copyright 2018, www.kpchp.org, všechna práva vyhrazena